King oyster mushrooms met burrata, balsamico-ui en pastinaakpuree (kerst hoofdgerecht)
Op zoek naar een vegetarisch hoofdgerecht voor kerst dat er super chique uitziet, maar eigenlijk verrassend makkelijk is? Dan ga je he-le-maal gelukkig worden van deze king oyster mushrooms met burrata, balsamico-ui en pastinaakpuree. Dit gerecht is namelijk vega, snel, feestelijk én – jawel – je maakt het gewoon met maar 6 ingrediënten. Als dit geen perfect stressvrij kerst hoofdgerecht is, dan weten wij het ook niet meer.
De bereiding van dit gerecht is echt een eitje: je kookt de pastinaak zacht en pureert ’m met een beetje boter tot een romige, winterse puree. Ondertussen bak je de king oyster mushrooms goudbruin in roomboter (ze worden heerlijk mals en bijna “vlezige” in structuur) en laat je de rode ui langzaam karamelliseren met balsamico tot een stroperige, hartige jus. Alles samen zorgt voor een smaakcombinatie die superfeestelijk is: zacht, romig, hartig, licht zoet én precies luxe genoeg voor kerst zonder ingewikkeld te zijn. Zodra de burrata erbij komt en de knapperige pastinaakkrullen erop gaan, klopt gewoon álles. Mmmm!
Nog een groot pluspunt: dit gerecht werkt fantastisch voor een stressvrije kerst, omdat je veel onderdelen van tevoren kunt voorbereiden. De pastinaakpuree? Check. De balsamico-ui? Check. De pastinaakkrullen? Check. Op het laatste moment hoef je alleen de king oyster mushrooms te bakken en het bord mooi op te bouwen. In elkaar gezet in minuten, gegeten met ooo’s en aaah’s.
Kortom: vega, makkelijk, 6 ingrediënten, feestelijk én stressvrij. Dit is precies het soort kersthoofdgerecht waar iedereen blij van wordt. Check hier nog 10 indrukwekkende, maar makkelijke vegetarische kerst hoofdgerechten!
Shop ons nieuwste kookboek nú!