×
Chickslovefood

Hi, welkom op Chickslovefood!

Wij zorgen voor je dagelijkse inspiratie voor snelle recepten met weinig ingrediënten. Dat doen we op deze website, via onze social media kanalen en met onze kookboeken! Enjoy! Liefs, Nina & Elise

Chickslovefood on tour in Oostenrijk – de recepten uit de verschillende streken

Innsbruck – Apfelstrudel

Bereidingstijd: 45 minuten + 1 uur wachttijd

Dit heb je nodig (voor 10 porties):

  • 300 g bloem
  • 100 g roomboter
  • 1 ei
  • 1 snufje zout
  • 125 ml warm water
  • 1,3 kg appels
  • 200 g boterbrösel (in boter gebakken broodkruimels)
  • 60 g kaneel-kristalsuiker
  • 50 g rozijnen
  • 100 g roomboter
  • 1 eidooier

En zo doe je het:

  • Meng de bloem met de roomboter en wrijf met je vingers tot een kruimelig geheel. Voeg het zout toe en maak een kuiltje in het midden.
  • Breek het ei in het kuiltje en giet het warme water erbij. Meng geleidelijk tot een soepel deeg.
  • Kneed het deeg tot een gladde bal. Leg in een kom en laat ongeveer 1 uur rusten op een warme plek, afgedekt met een kom.
  • Rol het deeg eerst licht uit. Trek het daarna voorzichtig verder uit met de rug van je handen tot een dunne lap van ongeveer 1 x 1 meter. Leg het deeg op een schone doek.
  • Strooi de helft van de boterbrösel over het deeg, maar laat aan één lange kant een rand vrij om straks dicht te vouwen.
  • Verdeel de appels, de kaneel-kristalsuiker en de rozijnen erover. Strooi de rest van de boterbrösel erop en verdeel de roomboter in kleine stukjes over de vulling.
  • Rol de strudel met behulp van de doek voorzichtig op. Bestrijk de rand met de eidooier en vouw dicht.
  • Leg de strudel op een bakplaat, bestrijk de bovenkant met eidooier en prik er een paar gaatjes in met een vork.
  • Bak de strudel ongeveer 20 minuten op 220 graden. Verlaag daarna de temperatuur naar 180 graden en bak nog 20 minuten tot de strudel goudbruin is.

Innsbruck – vega aardappel goulash

Bereidingstijd: 40 minuten

Dit heb je nodig (voor 4 personen):

  • 1 kg kruimige aardappels
  • 2 uien, ca. 300 g
  • 2 knoflookteentjes
  • 2 paprika’s
  • 2 el. tomatenpuree
  • 1,2 l groentebouillon
  • 2 el. paprikapoeder
  • ½ tl komijnzaad
  • ½ el. azijn
  • 2 laurierblaadjes
  • 1 snuf chilivlokken

En zo doe je het:

  • Schil de aardappels en snijd in grove stukken. Snipper de uien en hak de knoflook fijn. Snijd de paprika’s in blokjes.
  • Verhit een scheutje olie in een grote pan. Fruit de ui ongeveer 5 minuten tot deze zacht is. Voeg de knoflook toe en bak kort mee.
  • Voeg de tomatenpuree toe en bak 1 minuut mee. Roer daarna het paprikapoeder, komijnzaad en de chilivlokken erdoor.
  • Doe de paprika en aardappels in de pan en meng goed. Schenk de groentebouillon erbij en voeg de laurierblaadjes toe.
  • Breng aan de kook en laat de goulash ongeveer 20 minuten zachtjes koken tot de aardappels gaar zijn.
  • Roer de azijn erdoor en breng op smaak met peper en zout.

Zillertall – Krapfen

Bereidingstijd: 1 uur

Dit heb je nodig (voor 10 stuks):

  • 200 g bloem
  • 200 g roggemeel
  • 1 ei
  • 2 tl zout
  • 200 ml melk-watermengsel (half melk, half water)
  • 1 kg aardappels
  • 200 g grijze kaas (Graukäse)
  • 250 g kwark
  • 1 bos bieslook
  • bloem
  • reuzel (Butterschmalz / geklaarde boter)

En zo doe je het:

  • Meng de bloem en het roggemeel met het ei, 1 tl zout en het melk-watermengsel. Kneed tot een soepel deeg en laat even rusten.
  • Schil de aardappels en kook ze gaar. Giet af en laat kort uitstomen.
  • Prak de aardappels en meng met de grijze kaas, de kwark en de bieslook (fijngehakt). Breng op smaak met 1 tl zout.
  • Bestuif je werkblad met bloem en rol het deeg dun uit. Steek of snijd er rondjes uit.
  • Schep een lepel vulling op één helft van elk rondje, vouw dicht tot een halve maan en druk de randen goed aan.
  • Verhit een laag reuzel (of geklaarde boter) in een (koeken)pan. Bak de krapfen in porties aan beide kanten goudbruin en gaar.
  • Laat kort uitlekken op keukenpapier en serveer warm.

Otztal – Kaspressknödel met bergkaas

Bereidingstijd: 35 minuten + 15 minuten wachttijd

Dit heb je nodig (voor 8 knödel):

  • 250 g oud wit brood
  • 1 ui, 100 g
  • 200 ml melk
  • 200 g bergkaas

En zo doe je het:

  • Snijd het witte brood in kleine blokjes of kruimels en doe in een grote kom.
  • Snipper de ui fijn. Verhit een flinke klont boter in een pan en bak de ui op laag vuur tot deze glazig is.
  • Schenk de melk bij de ui en verwarm kort mee. Giet dit mengsel over het brood.
  • Rasp de bergkaas en voeg toe aan de kom. Breng op smaak met peper en zout.
  • Kneed het geheel met je handen goed door tot een stevig mengsel. Laat 15 minuten staan zodat het brood de melk kan opnemen.
  • Vorm met je handen ballen van het mengsel en druk deze plat tot kleine schijfjes.
  • Verhit een laag geklaarde boter in een pan en bak de kaspressknödel aan beide kanten goudbruin en krokant.

Otztal – Klassieke kaiserschmarrn

Bereidingstijd: 20 minuten

Dit heb je nodig (voor 2 personen):

  • 3 eieren
  • 125 g bloem
  • 250 ml melk
  • 30 g kristalsuiker
  • 1 snuf zout
  • Poedersuiker

Bereiding

  • Doe de melk en bloem in een kom en roer door.
  • Doe de eieren erbij en klop heel kort, het ei mag je nog zien.
  • Verhit een flinke laag olie in een grote koekenpan.
  • Schenk het beslag in de pan. Bak op middelhoog vuur tot de onderkant goudbruin is.
  • Draai het geheel om en bak ook de andere kant kort.
  • Scheur de pannenkoek met twee spatels in grove stukken en bak nog een paar minuten tot de stukjes rondom goudbruin zijn.
  • Bestrooi met poedersuiker en serveer direct, optioneel met appel- en bessencompote.
Dit recept is geschreven op 20-03-2026

Word gratis member

Sla al je favoriete recepten op in je eigen account én krijg toegang tot de mooiste member only deals!

Word gratis member